Разделы сайта

Политика и власть

Общество и люди

Спорт и здоровье

Финансы и бизнес

Технологии и наука

Микс новостей

Гройсман вимагає справедливих тарифів на тепло – не більше зафіксованої суми за гігакалорію

Гройсман вимагає справедливих тарифів на тепло – не більше зафіксованої суми за гігакалорію

Встановлення Кабміном граничних тарифів на житлово-комунальні послуги унеможливлює необґрунтоване зростання вартості тепла у багатоквартирних будинках великих українських міст.

Гройсман вимагає справедливих тарифів на тепло – не більше зафіксованої суми за гігакалоріюГройсман вимагає справедливих тарифів на тепло – не більше зафіксованої суми за гігакалоріюМета – зупинити свавілля у місцевому тарифоутворенні

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що розуміє – найважче людям сплачувати саме за тепло та гарячу воду. Тому виникає питання: чому в одних містах ціна за гігакалорію тепла становить 2000 гривень, а у інших, наприклад, – 1300 гривень? “Ця різниця є необ’єктивною та неадекватною. Ціна на газ і електроенергію в Україні однакові, зарплати в галузі приблизно однакові, але тарифи різні. Уряд ухвалив рішення на підставі проведених економічних розрахунків і встановив: рахунки не можуть бути вищі за 1400 гривень за гігакалорію”, – говорить Голова Уряду.

Кабінет міністрів домігся від НАК “Нафтогаз” зниження ціни на газ для населення, тож зараз вона приблизно однакова для всіх регіонів. А от різниця у цінах на тепло – чимала, і у деяких населених пунктах може відрізнятися більш ніж вдвічі. Ситуація ускладнена фактичною монополізацією з боку теплокомуненерго, тож виходить, що споживачам немає кому скаржитися на несправедливі нарахування. Але Володимир Гройсман зазначає, що наразі є всі можливості для формування чесних платіжок, і це відповідальність виключно міських голів та ТКЕ. Адже, за його словами, “не можна ворочати мільярдами і не думати про те, яку якість послуг отримує людина”.

Уряд оптимізовує тарифи

Відповідно до рішення, ухваленого Кабміном, з початку опалювального сезону набере чинності наступна тарифікація:

З постачання теплової енергії:

З постачання гарячої води:

Мешканці міст обласного значення платитимуть за теплоенергію та гаряче водопостачання з урахуванням тарифів, які встановлять органи місцевого самоврядування. Але ці цифри не повинні бути більшими, ніж граничні ціни, що затверджені Кабінетом міністрів України. Тому національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за дорученням Уряду буде щомісячно здійснювати моніторинг тарифів на тепло та гарячу воду. Якщо зафіксують необґрунтоване зростання тарифів – до порушників вживатимуть заходів. “Сьогодні є колосальні фінансові ресурси місцевого самоврядування. Але чомусь пішов тренд на піар – плитку покласти, фонтан встановити. Але кому потрібен фонтан, якщо води немає? ТКЕ отримує надприбутки, а люди вимушені платити завищені ціни”, – заявив прем’єр.

Гройсман вимагає справедливих тарифів на тепло – не більше зафіксованої суми за гігакалоріюГройсман вимагає справедливих тарифів на тепло – не більше зафіксованої суми за гігакалоріюНа сьогоднішній день Вінницяміськтеплоенерго встановило тариф на опалення 1375,27 грн/Гкал, або 35,24 грн/кв.м. Вода у нас коштує 90,10 грн за кубометр (із сушаркою для рушників), 83,27 – без неї. А, наприклад, Івано-Франківськкомуненерго має менші тарифи: опалення – 1312,11 грн/Гкал (32,28 грн/кв.м), вода – 82,83 грн за 1м³ та 76,29 грн/м³ відповідно. Водночас, компанія “НіжинТеплоМережі” (Чернігівщина) бере 2036 грн за гігакалорію тепла, а вартість гарячої води там складає 120 грн. Як бачимо, ціни різняться, і можливість знизити їх на місцевому рівні – існує. Інше питання, чи ТКЕ докладають до цього зусиль?

Ситуація на контролі

Володимир Гройсман у рамках запровадження програми “Чесна платіжка” доручив Мінрегіонбуду та Державній аудиторській службі провести аудит кожного теплокомуненерго на предмет об’єктивності нинішньої вартості води і тепла. На його думку, лише після цього чиновники можуть з трибун говорити про те, що у них все обґрунтовано, що немає втрат, а гроші не виводяться в офшори. А позиція “Української Стратегії Гройсмана” незмінна – в першу чергу потрібно дбати про людей, і не допускати ситуації, коли споживачі у безвиході, але платять непомірно великі суми.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, очікується зниження тарифів по всій країні в середньому на 14%, а в окремих містах люди платитимуть навіть на 40% менше. “Міністерство юстиції, наші юристи і адвокати є вашими партнерами. Тож якщо ви й далі отримуватимете несправедливі платіжки, звертайтеся до наших центрів та бюро безоплатної правової допомоги. Вам допоможуть відновити справедливість”, – говорить він.

Источник