Разделы сайта

Политика и власть

Общество и люди

Спорт и здоровье

Финансы и бизнес

Технологии и наука

Микс новостей

«Українська стратегія Гройсмана» створює гідні умови для середнього класу

«Українська стратегія Гройсмана» створює гідні умови для середнього класу

Створення та підтримка потужного середнього класу в Україні – один з пріоритетів політичної сили “Українська стратегія Гройсмана”. Очільник партії стверджує, що середній клас у перспективі – це не сотні і не тисячі заможних людей, а цілий прошарок українського суспільства.

«Українська стратегія Гройсмана» створює гідні умови для середнього класу«Українська стратегія Гройсмана» створює гідні умови для середнього класуЗгідно зі стратегією Володимира Гройсмана, у цьому прошарку себе мають відчути люди праці – вчителі, лікарі, підприємці, фермери тощо. І розбудова середнього класу передбачає не лише збільшення статків, а й покращення умов життя, що означатиме можливість жити гідно без перешкод.

Для досягнення успіху у цьому напрямку необхідно здійснити ряд кроків та ухвалити відповідні зміни. Сильний середній клас стане основою стабільності у країні, адже він не зацікавлений у поляризації суспільства. Навпаки, його інтерес – правова держава, що базується на принципах стабільності та справедливості. Тож це не просто заклики, а робота, яку розпочато, і яка триває. Попри популізм, яким послуговуються для досягнення особистих цілей деякі політики, та попри низьку ефективність парламенту в цілому, Уряд Гройсмана за три роки заклав фундамент для формування середнього класу в Україні.

Володимир Гройсман говорить, що чарівної палички для створення гідних умов не існує. Потрібна кропітка, злагоджена робота усіх органів влади. Лише така стратегія співпраці дозволить продовжити те, над чим Уряд працював останні три роки: створення якісної медицини та освіти, сприятливий бізнес-клімат, справедливі податки. На сьогодні маємо: 3600 нових підприємств, збільшення ВВП до 9 трлн грн., 1,3 трлн грн. інвестицій, експорт на рівні 4,2 трлн. Щороку знижується інфляція. За часів Уряду Гройсмана економіка зросла на 8,4%. Це відчули працюючі українці, тому що втричі зросла мінімальна зарплата, і вдвічі – середня. Нових робочих місць створено майже на 700 тисяч більше, ніж скорочено.

«Українська стратегія Гройсмана» створює гідні умови для середнього класу«Українська стратегія Гройсмана» створює гідні умови для середнього класуПрогнозується, що саме створення середнього класу дасть можливості заробітчанам повернутися в Україну і реалізувати себе тут. До прикладу, середня зарплата вчителів збільшилася у 1,5-3 рази. Школи ремонтують і оснащують. Змінюється підхід до навчання – у навчальних закладах мають більше свободи та звільняються від бюрократії. Гарні плоди принесла і медична реформа. У 2-3 рази зросла середня зарплата лікарів. Тепер вона залежить від рівня кваліфікації медика, а також від того, наскільки налагоджений побут у лікарні. Якість та доступність медичних послуг важко навіть порівняти із тим, що було кілька років тому. Плюс, фінансування первинної ланки медицини зросло у 1,5 рази.

Комфортніше в Україні нині і підприємцям: вони мають менше перевірок, діють за сучасними правилами ведення бізнесу. Знизився рівень корупції. Фермери вперше відчули фінансову державну підтримку: 7,6 тис. фермерських господарств отримали від Уряду 763,9 млн. грн. на розвиток. Крім того, в Україні ремонтують дороги, розвивається залізниця та авіаперевезення. Якість і швидкість перевезень значно зросла. А це також дає більше можливостей для бізнесу.

Важливу роль у становленні середнього класу грає реформа децентралізації, започаткована Гройсманом. «Передати повноваження і ресурси на місця та створити в Україні справжній середній клас – вважаю це є запорукою успіху України», – зазначає він.

ОТГ отримують ресурси, кошти та землі у користування, що дозволяє ефективно їх використовувати. Зростає привабливість невеликих міст та сіл як для інвестицій, так і для притоку якісних кадрів. Спроможні громади дбають про освіту, медицину, дороги, благоустрій. Результат – високі зарплати і гідні умови праці. Наразі вже 70% населення проживає у спроможних громадах: в ОТГ і великих містах. Доходи місцевих бюджетів зросли з 70 млрд. грн. у 2014 році до 262 млрд. грн. у 2019. А державна підтримка регіонального розвитку збільшилася майже у 42 рази, і цьогоріч становить 20,75 млрд. грн.

Источник