Разделы сайта
Политика и власть
Арахамия отреагировал на полицейское видео с нардепом Трухиным
Нардеп Воронько заявил о давлении и вышел из фракции «Слуга народа»
Общество и люди
Пидручный: Холод такой, что останавливаешься – и все дубеет
Первый телеканал РФ заблокировал трансляцию Олимпиады в ОРДЛО
Спорт и здоровье
«Шахтер» в серии пенальти выбил «Динамо» из Кубка Украины
НБА: «Филадельфия» сравняла счет в серии с «Торонто», «Денвер» обыграл «Портленд»
Финансы и бизнес
Беларусь повышает пошлины на экспорт нефтепродуктов в Украину
Fitch спрогнозировал курс доллара в Украине до конца текущего года
Технологии и наука
Микс новостей
Нововведення електронного декларування 2020 року
Вінницькою місцевою прокуратурою постійно проводиться діяльність щодо організації протидії та запобігання корупційним правопорушенням на території м. Вінниці та Вінницького району.
Протягом 2020 року Вінницькою місцевою прокуратурою неодноразово делеговано працівника прокуратури для участі у круглих столах на тему: «Дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», які проводяться згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.12.2019 року № 1001 «Про підвищення кваліфікацій працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та депутатів місцевих рад у 2020 навчальному році».
Під час вказаних заходів прокурором Вінницької місцевої прокуратури звернуто увагу на особливості порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.
Проаналізовано всі розділи е-декларації, при цьому увагу звернуто на декларування об’єктів рухомого та нерухомого майна і доходів суб’єктів декларування. Окремо, приділено увагу проблемним питанням відображення у декларації кредитних та інших грошових зобов’язань, що виникли у декларанта у звітному періоді, адже відомості з вказаних питань можуть зазначатися у різних розділах залежно від умов кредитування та стану погашення заборгованості.
Особливу увагу звернуто, що з 1 січня 2020 року громадян України чекає нововведення при заповненні декларацій, зокрема з 1 січня поточного року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно зазначити відомості про свій (та своїх членів сім’ї) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї. Такі зміни до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» набули чинності 18 жовтня 2019 року (Закон № 140-IX).
Потрібно декларувати всі ваші рахунки в банках, зокрема карткові рахунки. Картки можуть бути закриті, а рахунок дійсний. Як приклад, в ПриватБанку під час оформлення депозитних договорів видавали електронну картку. Депозитний договір вже закритий кілька років, але картка дійсна, рахунок за вами зберігається. І цей рахунок все одно треба декларувати. Тепер потрібно декларувати IBAN рахунки міжнародного стандарту, на які нещодавно перейшла Україна.
Якщо ви протягом року більше, ніж 183 дні були власником або користувалися рухомим майном або об’єктами нерухомості, їх теж треба декларувати, якщо навіть станом на 31 грудня ви вже не є власником або не орендували цей об’єкт нерухомості чи автомобіль.
Національне агентство з питань запобігання корупції скасувало вимогу подавати декларацію в день звільнення шляхом внесення змін до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3.
Відтепер, декларація перед звільненням подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»
З урахуванням змін до Закону України «Про запобігання корупції» категорію «повідомлення про суттєві зміни в майновому стані» заповнюють лише службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єкти декларування, що займають посади з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків. Список цих посад визначено у статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» та у рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків».
Прокурор Вінницької місцевої прокуратури Д. Марченков
Читайте также
- Запчастини до мотоблока: збереження продуктивності та довговічності
- Новий рівень медичної допомоги від "Експерт": Транспортування та перевезення хворих по Україні та за кордон
- Как можно быстро и легко получить деньги на счет телефона просто за регистрацию на сайте?
- Промокоды в социальных сетях
- Как подключить телевизор Kivi к ПК или ноутбуку: подробная инструкция