Разделы сайта

Политика и власть

Общество и люди

Спорт и здоровье

Финансы и бизнес

Технологии и наука

Микс новостей

Скільки коштує деревина горіха на електронних торгах

Скільки коштує деревина горіха на електронних торгах

Ринок продажу та закупівлі деревини в Україні перейшов на електронну форму проведення торгів. Це стало можливо завдяки сервісу «Прозоро». Постачальники та покупці отримують не лише можливість проведення прискореної процедури купівлі/продажу, а й низку інших переваг. Одним із них є регулювання вартості на дерево.

Які переваги можна отримати під час роботи з «Прозоро»

Продаж дерева за допомогою аукціону забезпечує велику кількість позитивних сторін. Вони не лише спрощують процес, а й забезпечують вигідні умови для всіх сторін. Серед переваг можна виділити такі фактори:

  • наявність постійного обороту дерева та нових пропозицій на ринку;
  • можливість входу на ринок всіх охочих;
  • одержання рівних прав для кожного учасника;
  • підтримання законності та регулювання дій протягом усього процесу торгів;
  • можливість скорочення чи повного виключення посередницької діяльності;
  • зниження вартості за рахунок регулювання цін на державному рівні;
  • можливість щоквартальної участі у торгах;
  • отримання постійного постачальника чи покупця підтримки обороту виробництва та збуту.

Сервісами можуть користуватися як громадяни України, так і юридичні особи. Додатково до торгів щодо експорту дерева на законних підставах допускаються нерезиденти.

Деревина горіха цінується за свої позитивні риси. Вона має унікальне забарвлення смужками, при цьому візерунок залишається завжди неповторним і пізнаваним. При цьому сушіння не деформує породу, що дозволяє збільшити термін використання. Додатково вона не піддається впливу шкідників та хвороб.

Довгий час ціна залежала лише від волі постачальника. З електронними торгами її формування відбувається за регулювання держави. 

Скільки коштує деревина горіха на електронних торгах

Дізнатись вартість деревини можна на аналітичних сайтах або торгових майданчиках. При цьому вона варіюється в залежності від породи товару, що поставляється. Чим цінніший сорт, тим вищою буде на нього вартість.

Додатково ціна формується з урахуванням того, як оброблялася деревина. Вона може йти у вигляді бруса, оциліндрованої колоди або сировиною. Необроблене дерево найдешевше. Також враховується клас якості. Дерево може бути вищого ґатунку, середнього сегмента або з дефектами.

Якщо говорити про стандартні породи дерева, то найдорожчим є дуб. Його ціна за кубометр становила 50 тисяч гривень. На сосну ціна знаходилась у межах від 4 до 5 тисяч, на чорну тополю від 3 до 4 тисяч, а на ясен показник мав діапазон від 5 до 9 тисяч гривень. На горіх цей показник має межі від 5 до 7 тисяч гривень.

Щоб зрозуміти остаточну вартість, потрібно знати, що всі торги відбуваються за принципом аукціону. За їх проведення покупці підвищують ціну на певний показник кроку за одне коло. Його тривалість дорівнює трьом хвилинам. Переможцем стає той учасник, який вказав найбільшу ціну.

Дізнатися більше про те, скільки коштує деревина горіха на електронних торгах, можна, пройшовши за посиланням https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes/ . Також на майданчику надається можливість отримати доступ до іншої інформації та до самої системи торгів.