Разделы сайта

Политика и власть

Общество и люди

Спорт и здоровье

Финансы и бизнес

Технологии и наука

Микс новостей

Уряд примусив «Нафтогаз» зменшити ціни на блакитне паливо

Уряд примусив «Нафтогаз» зменшити ціни на блакитне паливо

Володимир Гройсман поставив “Нафтогазу” жорстку вимогу: зменшити ціну на газ для населення з травня. І ось у понеділок, 22 квітня, компанія офіційно заявила, що блакитне паливо для українців стане дешевшим на 300 гривень.

Уряд примусив «Нафтогаз» зменшити ціни на блакитне паливоУряд примусив «Нафтогаз» зменшити ціни на блакитне паливоПередісторія

Під час засідання Уряду на минулому тижні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив стурбованість позицією державного підприємства “Нафтогаз України” щодо українського народу, який, фактично, є акціонером компанії.

«До 24 квітня “Нафтогаз” має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м. Мені набридло, як і мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців”, – заявив Голова Уряду.

Позиція Нафтогазу тривалий час залишалася незмінною: тримати курс на підвищення ціни блакитного палива для споживачів. Втім, кон’юнктура на ринку газу в Україні та за кордоном демонструє зниження ціни. Тому, 3 квітня 2019 року Уряд прийняв постанову №293, якою зобов’язав Нафтогаз продавати газ населенню за нижчою ціною. Згідно з цим документом, вже у травні газ має стати дешевшим. Адже побутові споживачі не можуть платити за вищим тарифом, ніж промисловість. Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати.

Уряд досягнув зменшення ціни

Чітка позиція прем’єра зробила можливим досягнення конструктивного рішення цього питання. 22 квітня “Нафтогаз” ухвалив рішення про зменшення ціни на газ. За дорученням Кабінету Міністрів, керівництво компанії разом з урядовими фахівцями розробили новий механізм визначення регульованої ціни. Він дозволяє не лише уникнути підвищення вартості блакитного палива, а й поступово знижувати її до кінцевої роздрібної ціни – 8247 гривень за тис. кубометрів. Цей підхід передбачає, – якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою ніж встановлена постановою №867, то й ціна для населення знизиться. Якщо ціна для промисловості зросте понад визначений Урядом рівень, – ціна для населення залишиться на цьому ж рівні.

Источник